skhtma1.jpg

دانشگاه فناوری های نوین سبزوار میزبان پنجمین گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور

 

 

 

پنجمین گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور روزهای ۲۶و ۲۷ آذر ماه امسال به میزبانی دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار برگزار خواهد شد.

 

 

 

دکتر علی اصغرعلوی، جانشین رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار و دانشیار گروه فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری،  طی مصاحبه ای با روابط عمومی دانشگاه، از برگزاری رویداد بزرگ و مهم گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور به میزبانی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار خبر داد. دکتر علوی طی این گفتگو  ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت ملی این رویداد گفت: گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال کشور به همت و حمایت انجمن فیزیک ایران برگزار می شود.

 


 

 اولین گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور در آذر ماه 1394 در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد که با استقبال خوب اعضای هیات علمی و دانشجویان به خصوص  دانشجویان مقطع دکتری مواجه شد. دومین گردهمایی در آذرماه 1395 و به میزبانی دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید. در آذر 1397مجددا میزبانی سومین گردهمایی را دانشگاه حکیم سبزواری برعهده گرفت و دانشگاه فردوسی مشهد پذیرای دوست داران چهارمین گردهمایی در آذر 1398 بود. گردهمایی پنجم گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور امسال در روزهای 26 و 27 آذر به میزبانی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار برگزار خواهد شد.

 

دکتر علی اصغر علوی، به عنوان دبیر کمیته علمی این همایش گفت: موضوع ها و زمینه های مورد بحث در گردهمایی کاملا تخصصی بوده و شامل:  فیزیک انرژی های بالا، نظری- فیزیک انرژی های بالا، پدیده شناسی-  امواج گرانشی-  فیزیک سیاه چاله-  کیهان اولیه- ماده و انرژی تاریک-  گرانش کلاسیک و کوانتمی-  نظریه ریسمان-  گرانش همدیس و گرانش تعمیم یافته خواهد بود.

 

وی در ادامه افزود: سخنرانان مدعو این همایش از دانشگاه ساوت همپتون انگلیس و از مرکز بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام ایتالیا هستند که یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی دنیاست و اعتبار جهانی این مرکز بر همگان محرز است.

 

دکترعلی اصغر علوی درباره اهمیت برگزاری پنجمین گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات، توسط دانشگاه فناوری های نوین سبزوار گفت: برگزاری این همایش و برنامه های علمی و پژوهشی از این دست، قسمتی از رویکرد و تدابیر ما در خصوص ارتقاء سطح پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است که منجر به افزایش ارتباطات علمی و پژوهشی مابین این دانشگاه و سایر دانشگاه ها و مراکزعلمی و پژوهشی منطقه و کشور خواهد شد. زیرا در خلال برگزاری نشست ها و کنفرانس ها زمینه همکاری مشترک بین پژوهشگران ومراکز علمی ایجاد شده و منجر به تعریف پروژه های مشترک بین دانشگاهی می گردد. برگزاری این دست برنامه ها درمواردی به تبادل دانشجو نیز ختم می شود، بدین معنی که اساتیدی که با دانشجویان ارشد یا دکترا کار می کنند می توانند تز مشترک برای این دانشجویان تعریف کنند. در خصوص اهمیت تعاملات علمی و پژوهشی همین بس که یکی از پارامترهای مهمی که مورد تاکید وزارت عتف می باشد و در دفترچه ارتقاء اعضای هیات علمی به عنوان امتیاز محسوب می شود داشتن کارهای مشترک پژوهشی با دانشگاه معتبر بین المللی می باشد که هدف از تاکید بر این شاخص، افزایش سطح تعاملات علمی با مراکز معتبربین المللی به لحاظ کمی و کیفی است.

 

از دیگر اتفاقات مبارکی که برگزاری این همایش برای دانشگاه فناوری های نوین سبزوار رقم خواهد زد، آشنایی و توسعه روابط دانشگاه های دیگر با این دانشگاه خواهد بود. دیگر اینکه امکان آشنایی با اساتید و دانشجویان سایر دانشگاه ها برقرار شده و زمینه بهره مندی از دانش و تجربه آنان برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می گردد که این موضوع می تواند در دانشجویان ایجاد پویایی و انگیزه برای حرکت بیشتر به سمت دانش و پژوهش نماید. این موضوع که نام دانشگاه فناوری های نوین در کنار نام دانشگاه های بزرگ و مطرحی چون فردوسی، سمنان، حکیم سبزواری و صنعتی شاهرود، در لیست برگزار کنندگان این همایش مهم قرار می گیرد، نشان از عزم راسخ این دانشگاه برای ورود به عرصه جدیدی از پژوهش محوری و گسترش زمینه های علمی در این دانشگاه داشته و امتیاز بزرگی جهت معرفی این مجموعه به جامعه علمی و سایر مراکز علمی و پژوهشی منطقه و کشور محسوب می شود. مجموع این عوامل زمینه ساز ورود دانشگاه به عرصه برنامه های کشوری شده و بستر ساز رشد علمی وارتقاء شاخص های آموزشی و پژوهشی دانشگاه خواهد شد.

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.